Nieuwe soorten 1e helft 2019

23-06-2019 – Hopwortelboorder – Hepialus humuli – Eerbeek

Hopwortelboorder - Hepialus humuli

Hopwortelboorder – Hepialus humuli

23-06-2019 – Buxusmot – Cydalima perspectalis – Eerbeek

Buxusmot - Cydalima perspectalis

Buxusmot – Cydalima perspectalis

23-06-2019 – Gewone agrimonie – Agrimonia eupatoria – Winterswijk – Steengroeve

Gewone agrimonie - Agrimonia eupatoria

Gewone agrimonie – Agrimonia eupatoria

20-06-2019 – Schorsboorder – Enarmonia formosana – Eerbeek

Schorsboorder - Enarmonia formosana

Schorsboorder – Enarmonia formosana

20-06-2019 – Amblyteles armatorius – Eerbeek

Amblyteles armatorius

Amblyteles armatorius

19-06-2019 – Xorides spec. – Eerbeek

Xorides spec.

Xorides spec.

18-06-2019 – Heggenvogelmuur – Stellaria neglecta – Brummen – Het Zaaibroek – Zeldzaam

Heggenvogelmuur - Stellaria neglecta

Heggenvogelmuur – Stellaria neglecta

18-06-2019 – Schouderkruisspin – Araneus angulatus – Brummen – Het Zaaibroek – Zeldzaam

Schouderkruisspin - Araneus angulatus

Schouderkruisspin – Araneus angulatus

18-06-2019 – Hartbladzonnebloem – Doronicum pardalianches – Brummen – Het Zaaibroek – Zeldzaam

Hartbladzonnebloem - Doronicum pardalianches

Hartbladzonnebloem – Doronicum pardalianches

18-06-2019 – Zadellibel – Anax ephippiger – Deventer – Veenoordkolk – Zeer Zeldzaam

Zadellibel - Anax ephippiger

Zadellibel – Anax ephippiger

10-06-2019 – Bruine sikkeluil – Laspeyria flexula – Eerbeek – Zeldzaam

Bruine sikkeluil - Laspeyria flexula

Bruine sikkeluil – Laspeyria flexula

10-06-2019 – Donker halmuiltje – Oligia latruncula – Eerbeek

Donker halmuiltje - Oligia latruncula

Donker halmuiltje – Oligia latruncula

09-06-2019 – Moeraskartelblad – Pedicularis palustris – Groesbeek – Bruuk – Zeldzaam

Moeraskartelblad - Pedicularis palustris

Moeraskartelblad – Pedicularis palustris

09-06-2019 – Zilveren maan – Boloria seleneZeldzaam

Zilveren maan - Boloria selene

Zilveren maan – Boloria selene

09-06-2019 – Abia sericea – Groesbeek – Bruuk – Zeldzaam

Abia sericea

Abia sericea

09-06-2019 – Heksenboter – Fuligo septica – Groesbeek – Bruuk

Heksenboter - Fuligo septica

Heksenboter – Fuligo septica

09-06-2019 – Basterdklaver – Trifolium hybridum – Groesbeek – Bruuk

Basterdklaver - Trifolium hybridum

Basterdklaver – Trifolium hybridum

09-06-2019 – Voederwikke – Vicia sativa – Groesbeek – Bruuk

Voederwikke - Vicia sativa

Voederwikke – Vicia sativa

09-06-2019 – Deense kniptor – Actenicerus sjaelandicus – Groesbeek – Bruuk

Deense kniptor - Actenicerus sjaelandicus

Deense kniptor – Actenicerus sjaelandicus

05-06-2019 – Gestreepte tandvlinder – Drymonia dodonaea – Eerbeek

Gestreepte tandvlinder - Drymonia dodonaea

Gestreepte tandvlinder – Drymonia dodonaea

03-06-2019 – Stenarella domator – Teuge – De Zanden [GE]

Stenarella domator

Stenarella domator

01-06-2019 – Roodmus – Carpodacus erythrinus – Lauwersmeer – Vogelkijkhut Rietzuivering – Zeldzaam

Roodmus - Carpodacus erythrinus

Roodmus – Carpodacus erythrinus

26-05-2019 – Witte oogbladroller – Epinotia bilunana – Eerbeek

Witte oogbladroller – Epinotia bilunana

25-05-2019 – Bont dikkopje – Carterocephalus palaemon – Winterswijk – Wooldse Veen – Zeldzaam

Bont dikkopje – Carterocephalus palaemon

25-05-2019 – Wateraardbei – Comarum palustre – Winterswijk – Wooldse Veen

Wateraardbei - Comarum palustre

Wateraardbei – Comarum palustre

25-05-2019 – Eumenes pedunculatus – Winterswijk – Wooldse Veen

Eumenes pedunculatus

25-05-2019 – Mystacides niger – Eerbeek

Mystacides niger

14-05-2019 – Tiprouwvlieg – Bibio hortulanus – Voorst – Rammelwaard – Zeldzaam

Tiprouwvlieg - Bibio hortulanus

Tiprouwvlieg – Bibio hortulanus

03-05-2019 – Valgus – Valgus hemipterus – Voorst – Rammelwaard

Valgus - Valgus hemipterus

Valgus – Valgus hemipterus

01-05-2019 – Bonte Kraai – Corvus cornix – Apeldoorn – Woudhuis – Zeldzaam

Bonte Kraai – Corvus cornix

Bonte Kraai – Corvus cornix

30-04-2019 – Aardmuis – Microtus agrestis – Swifterbant – Kamperhoek

Aardmuis - Microtus agrestis

Aardmuis – Microtus agrestis

29-04-2019 – Sprinkhaanzanger – Locustella naevia – Nijkerk – Polder Arkemheen – West

Sprinkhaanzanger - Locustella naevia

Sprinkhaanzanger – Locustella naevia

26-04-2019 – Gewone pilkever – Byrrhus pilula – Arnhem – Park Lingezegen – Waterrijk oost

Gewone pilkever - Byrrhus pilula

Gewone pilkever – Byrrhus pilula

23-04-2019 – Moerasviooltje – Viola palustris – Winterswijk – Wooldse Veen

Moerasviooltje - Viola palustris

Moerasviooltje – Viola palustris

21-04-2019 – Gouden wilgenaardvlo – Crepidodera aurata – Wageningen – Wageningse Bovenpolder

Gouden wilgenaardvlo - Crepidodera aurata

Gouden wilgenaardvlo – Crepidodera aurata

21-04-2019 – Beflijster – Turdus torquatus – Wageningen – Wageningse Bovenpolder

Beflijster - Turdus torquatus

Beflijster – Turdus torquatus

02-04-2019 – Langbladige druifhyacint + Blauwe druifjes – Muscari armeniacum + Muscari botryoidesZeldzaam – Voorst – Rammelwaard

Langbladige druifhyacint + Blauwe druifjes - Muscari armeniacum + Muscari botryoides

Langbladige druifhyacint + Blauwe druifjes – Muscari armeniacum + Muscari botryoides

02-04-2019 – Gewone reigersbek – Erodium cicutarium subsp. cicutarium – Voorst – Voorsterklei

Gewone reigersbek - Erodium cicutarium subsp. cicutarium

Gewone reigersbek – Erodium cicutarium subsp. cicutarium

29-03-2019 Engbertsdijksvenen – Slangenwortel – Calla palustris – Zuid – Nieuwe Leidijk – Zeldzaam

Slangenwortel - Calla palustris

Slangenwortel – Calla palustris

25-03-2019 – Wilde gagel – Myrica gale – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk

Wilde gagel - Myrica gale

Wilde gagel – Myrica gale

22- 03-2019 – Beekprik – Lampetra planeri – Ugchelen – Koppelsprengen – Zeldzaam

Beekprik - Lampetra planeri

Beekprik – Lampetra planeri

19-03-2019 – Azuurmees – Cyanistes cyanus – Bergen (NH) – Zeer Zeldzaam

Azuurmees - Cyanistes cyanus

Azuurmees – Cyanistes cyanus

23-02-2019 – Meenatortel – Streptopelia orientalis meena – Limmen – Zeer Zeldzaam

Meenatortel - Streptopelia orientalis meena

Meenatortel – Streptopelia orientalis meena

23-02-2019 – Gewone zeester – Asterias rubens IJmuiden – Zuidpier

Gewone zeester - Asterias rubens

Gewone zeester – Asterias rubens

15-02-2019 – Paarse Strandloper – Calidris maritimaIJmuiden – Zuidpier

Paarse Strandloper - Calidris maritima

Paarse Strandloper – Calidris maritima

15-02-2019 – Oeverpieper – Anthus petrosusIJmuiden – Zuidpier

Oeverpieper - Anthus petrosus

Oeverpieper – Anthus petrosus

15-02-2019 – Kleine Trap – Tetrax tetraxDe Zilk – Zilkerduinweg – Zeer Zeldzaam

Kleine Trap - Tetrax tetrax

Kleine Trap – Tetrax tetrax

07-01-2019 – Frater – Linaria flavirostris – Deventer – Bolwerksplas – Zeer Zeldzaam in deze omgeving

Frater - Linaria flavirostris

Frater – Linaria flavirostris